ОУ „Кочо Рацин“ - Кратово

Кочо Рациносновно училиште во Кратово, Општина Кратово.[1].

„Кочо Рацин“

Место
Општина: Кратово
Нас. место: Кратово
Основни информации
Контактни информации

Учество на натпревариУреди

Освоени наградиУреди

Познати личности кои учеле во ова училиштеУреди

Познати личности кои предавале во ова училиштеУреди

НаводиУреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)