ОУ „Кочо Рацин“ - Блатец

Кочо Рациносновно училиште во Блатец, Општина Виница.[1].

Кочо Рацин

Место
Општина: Виница
Нас. место: Блатец
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Учество на натпревари Уреди

Освоени награди Уреди

Познати личности кои учеле во ова училиште Уреди

Познати личности кои предавале во ова училиште Уреди

Наводи Уреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)