ОУ „Живко Брајковски" - Бутел

Живко Брајковскиосновно училиште во Бутел 1, Општина Бутел.[1]. Во него има над 800 ученици.

Живко Брајковски

Место
Општина: Бутел
Нас. место: Бутел 1
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Учество на натпревари

уреди

Освоени награди

уреди

- Има многу освоени награди.Најмногу има со 1. место и 2.место.

Познати личности кои учеле во ова училиште

уреди

Познати личности кои предавале во ова училиште

уреди
  • Јован Панговски

Наводи

уреди
  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)