ОУ „Благој Кирков“ - Велес

Благој Кирковосновно училиште во Велес, Општина Велес.[1].

„Благој Кирков“

Место
Општина: Општина Велес
Нас. место: Велес
Основни информации
Контактни информации

Познати личности кои учеле во ова училиштеУреди

Познати личности кои предавале во ова училиштеУреди

НаводиУреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)