ОУ „Наим Фрашери“ - Делогожда

Наим Фрашериосновно училиште во Делогожда, Општина Струга.[1].

Наим Фрашери

Место
Општина: Струга
Нас. место: Делогожда
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Учество на натпревариУреди

Освоени наградиУреди

Познати личности кои учеле во ова училиштеУреди

Познати личности кои предавале во ова училиштеУреди

НаводиУреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врскиУреди