ОУ „Лирија“ - Чаир

(Пренасочено од ОУ "Лирија" - Чаир)

Лиријаосновно училиште во Чаир, Општина Чаир.[1].

„Лирија“

Место
Општина: Чаир
Нас. место: Чаир
Основни информации
Контактни информации

Учество на натпревариУреди

Освоени наградиУреди

Познати личности кои учеле во ова училиштеУреди

Познати личности кои предавале во ова училиштеУреди


НаводиУреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)