ОУ "Даме Груев" - Чаир

Даме Груевосновно училиште во Чаир, Општина Чаир.[1].

Даме Груев

Место
Општина: Чаир
Нас. место: Чаир
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Учество на натпревари уреди

Освоени награди уреди

Познати личности кои учеле во ова училиште уреди

Познати личности кои предавале во ова училиште уреди

Наводи уреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)