ОУ „Гоце Делчев“ - Габрово

(Пренасочено од ОУ "Гоце Делчев" - Габрово)

„Гоце Делчев“основно училиште во Габрово, Општина Струмица[1].

Гоце Делчев

Primary school Goce Delchev - Gabrovo (1).JPG
Место
Општина: Општина Струмица
Нас. место: Габрово
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

Учество на натпревариУреди

Освоени наградиУреди

Познати личности кои учеле во ова училиштеУреди

Познати личности кои предавале во ова училиштеУреди

НаводиУреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 15.01.2022. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)