Нојон, Омногови

Нојон (монголски: Ноён) е област во Монголија во покраината Омногови. Во 2009 година, неговото население било 1,318.[1]

НаводиУреди

Координати: 43°08′54″N 102°07′38″E / 43.14833° СГШ; 102.12722° ИГД / 43.14833; 102.12722