Отвори го главното мени

Нов Чифлик (Пиринско)

село во Општина Гоце Делчев, Неврокопско, Пиринска Македонија

Нов Чифлик (или Чам Лифлик; од 1937 г. офиц. Борово) е село во Општина Гоце Делчев.


Нов Чифлик
Карта
Општина: Општина Гоце Делчев
Население: -
Поштенски број: -
Повикувачки број: -
Надморска височина: -
Географска широчина: -
Географска должина: -
Веб страница: Нема


Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

ЕкономијаУреди

ДемографијаУреди

Општествени институцииУреди

Администрација и политикаУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди