Наталија Дил (порт. Nathalia Dill, р. 24 март 1986 во Рио де Жанеиро) — бразилска глумица.

Наталија Дил
Nathalia Dill
Наталија Дил на сцената на играниот филм „Por Trás Do Céu“. 2014 година

Надворешни врски

уреди