Мирсад Бешлија (роден на 6 јули 1979) во Живнице) — поранешен босански фудбалер.

Босна и Херцеговина Мирсад Бешлија
Лични податоци
Роден на 6 јули 1979(1979-07-06)(44 г.)
Роден во Живнице, СФРЈ
Висина &100000000000001830000001,83 м
Позиција десно крило
Младинска кариера
Team
Славен Живнице
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
2001-2006 Босна и Херцеговина БиХ 37 (4)
‡ Настапи и голови за репрезентација, според податок од 17 ноември 2010