Милехолц

село во Лихтенштајн

Милехолц (германски: Mühleholz) — село во Лихтенштајн, сместено јужно од Шан, долж границата со Швајцарија.

Милехолц
Mühleholz
Село
Грешка во Lua во Модул:Location_map, ред 522: Unable to find the specified location map definition: "Module:Location map/data/Лихтенштајн" does not existМестоположба на Милехолц во Лихтенштајн
Координати: 47°09′N 9°30′E / 47.150° СГШ; 9.500° ИГД / 47.150; 9.500
Список на држави во светот Лихтенштајн
Општина Шан
Надм. вис.&10000000000000450000000450 м
Час. појасCET (UTC+1)
 • Лето (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Поштенски број9487
Повик. бр.+423

Наводи

уреди