Милена Таженова

Милана Еламановна Таженова (руски: Милана Еламановна Таженова; 6 март 1999) [1] е руска ракометарка која настапува за Ростов-Дон .

НаводиУреди

  1. „Profile“. European Handball Federation. Архивирано од изворникот на 2020-02-03. Посетено на 26 September 2018.