Мелс (Лихтенштајн)

село во Лихтенштајн

Мелс (германски: Mäls) — село во Лихтенштајн, сместено во општината Балцерс.

Мелс
Mäls
Село
Мелс is located in Лихтенштајн
Мелс
Мелс
Местоположба на Мелс во Лихтенштајн
Координати: 47°03′45″N 9°29′40″E / 47.06250° N; 9.49444° E / 47.06250; 9.49444Координати: 47°03′45″N 9°29′40″E / 47.06250° N; 9.49444° E / 47.06250; 9.49444
Список на држави во светот Лихтенштајн
ОпштинаCoat of arms of Balzers.png Балцерс
Надм. вис.&10000000000000472000000472 м
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Поштенски број9496
Повик. бр.+423

НаводиУреди