Маја Милош (роден на 16 мај 1983 година) ― српски кинорежисер и сценарист. Таа е најзабележителна по создавањето на филмот „Клип“ од 2012 година.[1]

Маја Милош
Роден(а)16 мај 1983(1983-05-16)(41 г.)
Белград, СР Србија, СФРЈ
ЗанимањеКинорежисер
сценарист

Избрана филмографија уреди

  • Ако се замислиш себе (2004)
  • Клип (2012)

Наводи уреди

  1. "Clip". IMDb. Посетено на 4 февруари 2023.

Надворешни врски уреди