Марио Арангеловски

Марио Арангеловски (30 ноември 1995, Куманово) – македонски пејач на поп музика.

Марио Арангеловски
Биографски податоци
Родено имеМарио Арангеловски
Роден(а)30 октомври 1995 (1995-10-30) (25 г.)
Куманово, Македонија
Жанровипоп
Занимањапејач
Марио Арангеловски
Марио Арангеловски
Марио Арангеловски

КариераУреди

Арангеловски својата пејачка кариера ја започнува во повеќе музички натпреварувања во Македонија и на Балканот, како што е X Factor Adria, а учествува и на српското шоу „Ѕвездите на гранд“. Студирал социологија.[1]

НаводиУреди

  1. „Mario Arangelovski - Takmičari - Zvezde Granda“. Grand Online (српски). Посетено на 2021-02-04.