Манлај, Омногови

Манлај (монголски: Манлай) е област во Монголија во покраината Омногови. Во 2009 година, неговото население било 2,450.[1]

НаводиУреди

Координати: 44°04′51″N 106°52′04″E / 44.08083° СГШ; 106.86778° ИГД / 44.08083; 106.86778