Македонска ракометна Супер лига (мажи) 2006/07

Македонската ракометна Супер Лига 2006/07 - 15. издание на Македонската Супер Лига. Во оваа сезона првак бил Вардар ПРО.[1][2]

Супер Лига 2006/07
Лига Македонска Супер Лига
Спорт ракомет
2006/07
Сезонски прваци Вардар ПРО
  вицепрваци Металург
Сезони на Супер лига

← 2005/06

2007/08 →

Поврзано

уреди

Наводи

уреди
  1. „Вардар Про е новиот ракометен шампион на Македонија“. А1 на time.mk преку web.archive.org. 30 април 2007. Архивирано од изворникот на 2019-12-21. Посетено на 21 декември 2019.CS1-одржување: бот: непознат статус на изворната URL (link)
  2. „Вардар ја врати титулата во „Кале". Дневник на time.mk преку web.archive.org. 2 мај 2007. Архивирано од изворникот на 2019-12-21. Посетено на 21 декември 2019.CS1-одржување: бот: непознат статус на изворната URL (link)

Надворешни врски

уреди