Лукунор е атол, село и општина во сојузната држава Чук во Микронезија[1]. Атолот е мал и е дел од групата Номојски Острови, кои се наоѓаат на 264 км југоисточно од Чук.[2]

Сателитска снимка на Лукунор.

Наводи

уреди
  1. Statoids.com, retrieved December 8, 2010
  2. Oceandots - Lukunor

5°30′09″N 153°49′01″E / 5.5024° СГШ; 153.817° ИГД / 5.5024; 153.817

Поврзано

уреди