Лео Дуарте (роден на 19 јули 1996 во Мокока, Бразил) — бразилски професионален фудбалер кој настапува за Истанбул Башакшехир на позиција одбрана.

Лео Дуарте
Лични податоци
Полно име Леонардо Кампош Дуарте да Силва
Роден на 17 јули 1996 (1996-07-17) (26 г.)
Роден во Мокока, Бразил
Висина &100000000000001860000001,86 м
Позиција одбрана
Клупски податоци
Сегашен клуб ФК Истанбул Башакшехир
Број 5
Младинска кариера
2011–2013 ФК Деспортиво Бразил
2014–2016 ФК Фламенго
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2016–2019 Фламенго 49 (1)
2019–2022 Милан Милан 7 (0)
2022– Истанбул Башакшехир (п) 0 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 19 јануари 2021.
† Учества (Голови).