Куќа на ул. „Охридска“ бр. 4 (Скопје)

куќа и споменик на културата во Скопје

Куќа на ул. „Охридска“ бр. 4куќа во Маџир Маало, Скопје. Градбата е заведена како културно наследство на Македонија.[1]

Куќа на ул. „Охридска“ бр. 4
Културно добро на Македонија
Адресаул. „Охридска“ бр. 4
МесностМаџир Маало
ОпштинаЦентар
Број[1]
Запис на НИСКН
Куќа на ул. „Охридска“ бр. 4
Општи податоци
ГрадСкопје
ЗемјаМакедонија

Поврзано уреди

Наводи уреди

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 20 септември 2022.

Надворешни врски уреди