Куп на Македонија во ракомет 1995 (мажи)

Купот на Македонија 1995 - 3. издание на Македонскиот ракометен куп. Купот бил освоен од Пелистер за првпат.[1]

1995 Куп на Македонија
Податоци за првенството
Домаќини Македонија
Репрезентации4
Конечен исход
ПрвациПелистер (1. титула)
Статистики за првенството
Натпревари3

ПоврзаноУреди

НаводиУреди

  1. „Вардар брка „среќна 13-ка" против Металург во Купот“. gol.mk преку web.archive.org. 19 мај 2018. Архивирано од изворникот на 2018-05-22. Посетено на 27 декември 2019.CS1-одржување: бот: непознат статус на изворната URL (link)

Надворешни врскиУреди