Македонска ракометна Супер лига (мажи) 1994/95

Македонската ракометна Супер Лига 1994/95 - 3. издание на Македонската Супер Лига. Во оваа сезона првак бил Борец Агропин.[1]

Супер Лига 1994/95
Лига Македонска Супер Лига
Спорт ракомет
1994/95
Сезонски прваци Борец Агропин
Сезони на Супер лига

← 1993/94

1995/96 →

Поврзано

уреди

Наводи

уреди
  1. „За клубот“. grkborec.con.mk преку web.archive.org. Архивирано од изворникот на 2019-12-26. Посетено на 30 декември 2019.CS1-одржување: бот: непознат статус на изворната URL (link)

Надворешни врски

уреди