Куп на Македонија во ракомет 1994 (мажи)

Купот на Македонија 1994 - 2. издание на Македонскиот ракометен куп. Купот бил освоен од Борец Агропин за првпат.[1]

1994 Куп на Македонија
Податоци за турнирот
Домаќини Македонија
Екипи4
Конечен исход
ПрвакБорец Агропин (1. титула)
ВторопласиранПелистер
Статистикa за турнирот
Натпревари3

Место на одржување

уреди
Велес
Спортска сала Гемиџии
Капацитет: 3,500

Завршен турнир

уреди

Финале

уреди
1993 Борец Агропин 21 – 18 Пелистер Спортска сала Гемиџии, Велес
[1]


Победник во Купот на Македонија 1994
Борец Агропин
1. титула

Поврзано

уреди

Наводи

уреди
  1. 1,0 1,1 „За клубот“. grkborec.con.mk преку web.archive.org. Архивирано од изворникот на 2019-12-26. Посетено на 26 декември 2019.CS1-одржување: бот: непознат статус на изворната URL (link)

Надворешни врски

уреди