Куп на Македонија во ракомет 1996 (мажи)

Купот на Македонија 1996 - 4. издание на Македонскиот ракометен куп. Купот бил освоен од Пелистер Еврокар по вторпат.[1]

1996 Куп на Македонија
Податоци за турнирот
Домаќини Македонија
Екипи4
Конечен исход
ПрвакПелистер Еврокар (2. титула)
ВторопласиранМладост
Статистикa за турнирот
Натпревари3

Завршен турнир

уреди

Финале

уреди
1996 Пелистер Еврокар Младост
[1]


Победник во Купот на Македонија 1996
Пелистер
2. титула

Поврзано

уреди

Наводи

уреди
  1. 1,0 1,1 „Вардар В. и Пелистер МБ го бркаат петтиот трофеј“. Дневник на time.mk преку web.archive.org. 3 април 2004. Архивирано од изворникот на 2019-12-21. Посетено на 22 декември 2019.CS1-одржување: бот: непознат статус на изворната URL (link)

Надворешни врски

уреди