Куп на Македонија во ракомет 1993 (мажи)

Купот на Македонија 1993 - 1. издание на Македонскиот ракометен куп. Купот бил освоен од Шевро Куманово.[1]

1993 Куп на Македонија
Податоци за турнирот
Домаќини Македонија
Екипи4
Конечен исход
ПрвакШевро Куманово (1. титула)
ВторопласиранМеталург
Статистикa за турнирот
Натпревари3

Завршен турнир уреди

Финале уреди

1993 Шевро Куманово Металург
[1]


Победник во Купот на Македонија 1993
Шевро Куманово
1. титула

Поврзано уреди

Наводи уреди

  1. 1,0 1,1 „Вардар В. и Пелистер МБ го бркаат петтиот трофеј“. Дневник на time.mk преку web.archive.org. 3 април 2004. Архивирано од изворникот на 2019-12-21. Посетено на 22 декември 2019.CS1-одржување: бот: непознат статус на изворната URL (link)

Надворешни врски уреди