Куп на Македонија во ракомет 1993 (мажи)

Купот на Македонија 1993 - 1. издание на Македонскиот ракометен куп. Купот бил освоен од Шевро Куманово.[1]

1993 Куп на Македонија
Податоци за првенството
Домаќини Македонија
Репрезентации4
Конечен исход
ПрвациШевро Куманово (1. титула)
ВторопласиранМеталург
Статистики за првенството
Натпревари3

Завршен турнирУреди

ФиналеУреди

1993 Шевро Куманово Металург
[1]


Победник во Купот на Македонија 1993
Шевро Куманово
1. титула

ПоврзаноУреди

НаводиУреди

  1. 1,0 1,1 „Вардар В. и Пелистер МБ го бркаат петтиот трофеј“. Дневник на time.mk преку web.archive.org. 3 април 2004. Посетено на 22 декември 2019.

Надворешни врскиУреди