Корисник:Oliverkratovo/Песок

Николчо Ѓорѓиев
Лични податоци
Полно име Николчо Ѓорѓиев
Роден на 18 декември 1983
Роден во Кочани, Република Македонија
Висина &100000000000001830000001,83 м
Позиција напаѓач
Клупски податоци
Сегашен клуб ФК Силекс
Број 11
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2005-2009
2009–2012
2012–2013
ФК Осогово
ФК Брегалница Штип
ФК Силекс
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 19 декември 2011.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 15 ноември 2011

Николчо Ѓорѓиев[1] (роден 18 Декември 1983 во Кочани, Република Македонија) е македонски фудбалер кој игра за ФК Силекс[2] во македонското фудбалско првенство. Тој е еден од ретките фудбалери кој во македонското првенство постигнал 4 погодоци на еден меч, во дресот на Силекс против Пелистер[3].

НаводиУреди