Колатерална штета (филм)

Колатерална штета е американски филм, во режија на Ендрју Дејвис. Главните улоги ги толкуваат: Арнолд Шварценегер, Франческа Нери, Елијас Котијас и Клиф Кертис.

Содржина Уреди

Колумбиската герила, предводена од немилосрдниот Клаудио Парини (наречен „Волк“), организира бомбашки напад во Лос Ангелес. Во нападот страдаат невини жртви - сопругата и синот на пожарникарот Горди Брувер.[1]

Наводи Уреди

  1. Антена, број 852, 24.10.2014, стр. 22.