Клисура (Албанија)

град во Албанија

Клсиура или Калцираград и општина во округот Премет, во јужна Албанија, сместен е на реката Војуша (Вјоса).[1][2] Реката Војуша образува клисура во близината на градот познат како Клисура. Според пописот извршен во 2001 година во градот живееле 3.434 жители.

Клисура

Наводи уреди

  1. Albanian government budget legislation[мртва врска]
  2. „Greece – Albania Neighbourhood Programme“. Архивирано од изворникот на 2012-03-27. Посетено на 2012-03-27.