Каспар Капарони

Каспар Капарони (Рим, 1 август 1964) е Италијански глумец.

Каспар Капарони
Kaspar Capparoni Rex.jpg
Каспар Капарони со Рекс (Хенри) во Рим
Роден(а)Каспар Капарони
Занимањеактер
СопружникВероника Макароне (свршеница)

ЖивотописУреди

Каспар Капарони започнува да глуми во театар уште на 18 години. 1984 година се појавува во филмот Феномен, режиран од Дарио Арџенто.

Надворешни врскиУреди