Картотека (ТВ-филм)

„Картотека“ — македонски телевизиски филм од 1975 година. Го режирал Тадеуш Рингвилски, а сценариото е на Тадеуш Ружевич.[1]

„Картотека“
РежисерТадеуш Рингвилски
СценаристТадеуш Ружевич
Главни улогиАцо Јовановски
Илија Милчин
Снежана Стамеска
Жанрдрама
ДистрибутерТелевизија Скопје
Премиера1975
ЗемјаМакедонија Македонија
Јазикмакедонски

Улоги уреди

Глумец Улога
Ацо Јовановски
Илија Милчин
Снежана Стамеска

Наводи уреди

Надворешни врски уреди