Исник Алими (роден на 2 февруари 1994, во Струга) — македонски фудбалер кој во моментов игра за младинскиот тим на Кјево во Кампионато Примавера.

Исник Алими
Isnik Alimi
Лични податоци
Роден на 2 февруари 1994 (1994-02-02) (27 г.)
Роден во Струга, Македонија Македонија
Висина &100000000000001860000001,86 м
Позиција напад
Клупски податоци
Сегашен клуб Кјево Кјево (примавера)
Младинска кариера
Охрид 2004
Кјево (примавера)
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2011-2012 Охрид 14 (2)
2012- Кјево (примавера) 20 (8)
Репрезентација
2011- Македонија 19 4 (1)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 6 јануари 2011.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 17 ноември 2010

Надворешни врскиУреди