Ивана Ивчевска (родена на 15 октомври 1988 година) - македонска алпска скијачка. Таа учествувала на два настана на Зимските олимписки игри 2006.[1]

Ивана Ивчевска
Лични податоци
НационалностМакедонка
Роден(а)15 октомври 1988(1988-10-15)(35 г.)
Скопје, СР Македонија, СФРЈ
Спорт
СпортАлпско скијање

Наводи

уреди
  1. „Ivana Ivchevska Olympic Results“. Архивирано од изворникот на 18 април 2020. Посетено на 27 декември 2020.