Зоранчо Шалевски

Зоранчо Шалевски (роден на 19 февруари 1985[1]) е македонски ракометар кој игра за екипата на РК Тиквеш и за Македонската ракометна репрезентација.

Зоранчо Шалевски
Лични податоци
Роден(а) 19 февруари 1985
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Висина  м
Тежина 85
Позиција лево крило
Клупски податоци
Тековен клуб РК Тиквеш
Сениорски клубови
Македонија

НаводиУреди