Златко Комадина

Златко Комадина (роден 24 октомври 1958) е хрватски политичар. Тој е заменик претседател на Социјалдемократската Партија на Хрватска и жупан на Приморско-горската жупанија.[1]

Златко Комадина
Zlatko Komadina 27112011 852.jpg
Заменик претседател на Социјалдемократската Партија на Хрватска
На должноста
Стапил
2004
Служи со Миланка Опачиќ
Лични податоци
Роден(а) 24 октомври 1958
Љубљана, СФР Југославија, СР Словенија
Националност Хрватска
Партија Социлајдемократска Партија на Хрватска

НаводиУреди

  1. Zlatko Komadina - SDP.hr, retrieved July 29, 2010 (хрватски)