Речко Крајречје

село во Дебарско, Албанија
(Пренасочено од Зал-Реч)

Речко Крајречје или Зал Реч (албански: Zall-Reç) — село во општината Дебар од истоимената област во Албанија. До 2015 г. бил самостојна општина, а денес има статус на општинска единица во рамките на Општина Дебар.

Речко Крајречје
'
Област Албанија
Час. појасCET (UTC+1)
 • Лето (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Географија

уреди

Историја

уреди

Демографија

уреди

Култура

уреди

Личности

уреди

Наводи

уреди

Поврзано

уреди

Наводи

уреди

Надворешни врски

уреди