Жепа

село во Албанија

Жепа — село во јужна Албанија. Селото се наоѓа во областа Белград, округот Ура Вајгуроре и општина Жепа.

Жепа
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Географија уреди

Историја уреди

Демографија уреди

Култура уреди

Личности уреди

Поврзано уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди