Дукат (Албанија)

село во Албанија

Дукат — село во јужна Албанија. Селото се наоѓа во областа Валона.

Дукат
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Географија Уреди

Историја Уреди

Демографија Уреди

Култура Уреди

Личности Уреди

Поврзано Уреди

Наводи Уреди

Надворешни врски Уреди