Дуенџоу (кинески: 端州, пинјин: Duānzhōu) — подрачје на градот Џаоќинг во покраината Гуангдунг, Кина.

Дуенџоу
端州区
градско подрачје
Skyline of Дуенџоу
Местоположба на Дуенџоу
Местоположба на Дуенџоу
Дуенџоу is located in Гуангдунг
Дуенџоу
Дуенџоу
Местоположба во Гуангдунг
Координати: 23°03′14.4″N 112°28′46.1″E / 23.054000° СГШ; 112.479472° ИГД / 23.054000; 112.479472Координати: 23°03′14.4″N 112°28′46.1″E / 23.054000° СГШ; 112.479472° ИГД / 23.054000; 112.479472
ЗемјаКина
ПокраинаГуангдунг
ГрадЏаоќинг
Часовен појаскинески стандарден (UTC+8)

Надворешни врски уреди