Долно Блато

село во Албанија

Долно Блато — село во Албанија. Селото се наоѓа во областа Дебар и општината Макеларе.

Долно Блато
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

ГеографијаУреди

ИсторијаУреди

ДемографијаУреди

КултураУреди

ЛичностиУреди

ПоврзаноУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди