Денови на грмотевицата

Денови на грмотевицата (англиски: Days of Thunder) е американски филм од 1990 година, во режија на Тони Скот. Главните улоги ги толкуваат: Том Круз, Роберт Дувал и Никол Кидман.

СодржинаУреди

Во филмот се прикажува животот на темпераментниот Коул (го игра Круз), кој не може да биде воздржан ниту во текот на трките на НАСКАР, ниту пак во своите односи со околината...[1] [2]

НаводиУреди

  1. Антена, број 843, 22.8.2014, стр. 14.
  2. Антена, број 867, 6.2.2015, стр. 15.