Давид (село)

село во Скрапар, Белградска област, Албанија

Давид — село во јужна Албанија. Селото се наоѓа во областа Белград, округот Поличани и општина Ѓербес.

Давид
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

ГеографијаУреди

ИсторијаУреди

ДемографијаУреди

КултураУреди

ЛичностиУреди

ПоврзаноУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди