Гаркалне (општина)

Гаркалне (латвиски: Garkalnes novads) е општина во Летонија. Општината е создадена во 2007 година.

Општина Гаркалне
Garkalnes novads
Општина
Garkalnes novads karte.png
Земја Латвија
Создадена2007
СедиштеГаркалне
Управа
 • ГрадоначалникЈурис Силовс
Површина
 • Вкупна150.5[1] км2 (Formatting error: invalid input when rounding ми2)
Население (2009)
 • Вкупно6,722[2]
Мреж. местоwww.garkalne.lv

ПоврзаноУреди

НаводиУреди