Влашени

село во Дебарско, Албанија

Влашени е село во јужна Албанија. Селото се наоѓа во областа Дебар, во округот Пешкопеја и во општината Луре.

Влашени
Населба
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)

ИсторијаУреди

ГеографијаУреди

ДемографијаУреди

КултураУреди

ЛичностиУреди

НаводиУреди

ПоврзаноУреди

Надворешни врскиУреди