Википедија на јапонски јазик

Јапонската Википедија е издание на Википедија на јапонски јазик, дел од фондацијата Викимедија.

Јапонска Википедија
Wikipedia-logo-v2-ja.svg
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно најапонски
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://ja.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Надворешни врскиУреди