Википедија на француски јазик

Француската Википедија е издание на Википедија на германски јазик, дел од фондацијата Викимедија.

Француска Википедија
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно нафранцуски
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://fr.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Надворешни врскиУреди