Википедија на туркменски јазик

Туркменска Википедија е издание на Википедија на туркменски јазик, дел од Фондација Викимедија.

Туркменска Википедија
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно натуркменски
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://tk.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањеопционално

Надворешни врскиУреди