Википедија на полски јазик

Полската Википедија е издание на Википедија на полски јазик, дел од фондацијата Викимедија.

Полска Википедија
Wikipedia-logo-v2-pl.png
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно наполски
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://pl.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Надворешни врскиУреди