Велебиште

село во Албанија

Велебиште — село во јужна Албанија. Селото се наоѓа во областа Белград и во општината Велебиште.

Велебиште
'
Област Албанија
Час. појасCET (UTC+1)
 • Лето (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Географија

уреди

Историја

уреди

Демографија

уреди

Култура

уреди

Личности

уреди

Поврзано

уреди

Наводи

уреди

Надворешни врски

уреди